FESTIWALE – FUNDACJA SMAKI KULTURY

PRODUKCJA FESTIWALI

JASKINIOWCY
PRZYGODA Z JASKINIOWCAMI
Bardzo dawno temu, tak dawno, ze nikt tego nie pamięta, pomiędzy wielkimi górami, w prawdziwej dolinie rosła stara puszcza. Sięgała ona tak daleko, ze nikt nie wiedział gdzie się kończy. W puszczy tej znajdowała się Jaskinia, a w jaskini mieszkało plemię jaskiniowców. W trakcie zabawy Jaskiniowcy uczą dzieci jak poluje się na mamuty, jak wynaleziono koło i inne narzędzia niezbędne w codziennym życiu. W końcu opowiadają o tym jak wynaleźli Świetnego Mikołaja, który do dzisiaj spełnia wszystkie prośby i co roku dostarcza prezenty.
CHOINKA PIRACKA
PRZYGODA Z KAPITANEM HAKIEM
Kapitan Hak poszukuje śmiałków do stworzenia floty pirackiej gdyż szykuje się w podróż na wyspę gdzie prawdopodobnie ukryty jest skarb. Podczas imprezy skompletuje załogę z którą wyruszy w nieznaną podroż.
ŚNIEŻKA I PRZYJACIELE
ZABAWA ZE ŚNIEŻKĄ
Całość zabawy choinkowej rozpocznie przedstawienie kukiełkowe. Będzie to krótki fragment bajki „Królewna Śnieżka”. Zostanie zorganizowany teatrzyk w którym aktorzy przy pomocy kukiełek będą przedstawiać fragment bajki. Potem pojawi się już żywa Królewna Śnieżka, która przywita się ze wszystkimi dziećmi i zaprosi je do wspólnej zabawy. W trakcie zabawy pojawią się postacie z innych bajek, takie jak np. Jaś i Małgosia oraz Czerwony Kapturek, który zaprosi dzieci na przedstawienie kukiełkowe o swoich
ŻEGLARSKA PRZYGODA
PRZYGODA Z ŻEGLOWANIEM
Całość zabawy prowadzi Pan Kapitan oraz majtek pokładowy, który praktycznie pokazuje dzieciom jak wykonywać poszczególne czynności. Kapitan zaprosi dzieci na daleko-morską wyprawę, podczas której dzieci przeżyją moc przygód i będzie na nich czekać wiele niespodzianek. Na początku dzieci będą musiały przejść test na żeglarza. Wszyscy zdadzą go pomyślnie i załoga wyruszy w daleką podróż. Podczas wyprawy dzieci, miedzy innymi będą musiały poznać zwyczaje panujące na okręcie (stawianie żagli, wyciąganie kotwicy, szorowanie pokładu) nauczą się piosenki żeglarskiej, poznają Kapitana Huka, Neptuna króla mórz i oceanów, przeżyją sztorm na okręcie. Będą docierać na różne kontynenty, by w końcu dopłynąć do Skandynawii gdzie na dzieci będzie czekał Świetny Mikołaj.
KOWBOJSKA
MIKOŁAJ NA DZIKIM ZACHODZIE
Jaś i Małgosia powitają dzieci opowieścią o swoim wcale nie-bajkowym życiu. Jaś i Małgosia bardzo się cieszą, że nie są sami w lesie i zapraszają wszystkich do odbycia wspólnej wyprawy, przez bajkowy, tajemniczy las, w którym można spotkać niezwykłe postacie. Następnie dzieci na swojej drodze spotykają wilka. Wszyscy są ogromnie przestraszeni. Wilk jest ogromnie głodny, ale jego tradycja rodzinna mówi, że wilki z jego rodu nie zjadają dzieci. Wilk więc zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Potem kolejno pojawiają się postacie z bajki czyli Drwal (tato Jasia i Małgosi), Smutny Smok błąkający się po lesie oraz Baba Yaga, która będzie próbować uwięzić Jasia i Małgosię, ale okaże się że nie jest taka sroga…
MIKOŁAJ NA DZIKIM ZACHODZIE
COUNTRY MIKOŁAJ
Przygody Świetnego Mikołaja na dzikim zachodzie rozpoczną się od spotkania z bandą Łysego Johna... Dzieci poznają co to życie na prerii, tańce w stylu country itp.
SMERFNA ZABAWA CHOINKOWA
PRZYGODA W SMERFNEJ WIOSCE
Uczestnicy zabawy odwiedzają zaginioną smerfną wioskę, która powoli szykuje się do kolejnych Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci zostaną przywitane przez Smerfetkę oraz Papę Smerfa.
Smerfy zaproponują dzieciom pomoc w świątecznym udekorowaniu ich wioski (działania plastyczne na początek zabawy: kolorowanie domków robienie bombek choinkowych, dekorowanie choinek kolorowymi światełkami itp.